Elektronska ekspedicija

Karavan „Digitalna ekspedicija“ pokrenut je na inicijativu predsednice Vlade Srbije Ane Brnabić, a podržavaju ga Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija i Kancelarija za IT i eUpravu, a u partnerstvu sa UNDP i programom „Nova pismenost“, koji zajedno realizuju Američka agencija za medjunarodni razvoj USAID i „Propulsion“.

Gimnazija se rado odazvala inicijativi usavršavanja digitalnih veština i uzela učešće.

Učenici su pratili izlaganja i predvanja u cilju usvajanja znanja na kojima se zasniva savremeno društvo.