top of page

"Maj mesec matematike" u Gimnaziji

U petak, 24. maja 2019. održaće se sada već tradicionalna manifestacija u Gimnaziji zvana "Maj mesec matematike". Pored gimnazijalaca koji posetioce uvek iznenade nekim novim eksperimentima, istraživanjima, otkrićima, ove godine učesnici te manifestacije biće i učenici nekoliko osnovnih škola.

Posetioci će imati prilike da se upoznaju sa svim sverama u kojima je matematike "umešala prste". Učesnici za svojim štandovima imaju za cilj da pokažu da matematika ne da nije bauk, već da može itekako biti zanimljiva, samo ako malo okrenemo ugao kaleidoskopa i pogledamo je iz drugačije perspektive.


Treba napomenuti da će se pre svega fokus staviti i na takmičenje u šahu i sastavljanju rubikove kocke. Prijave će krenuti od 12h i trajaće do 14h, a onda će otpočeti takmičenja. Pobednike očekuje nagrada. Svi ste dobrodošli!70 views0 comments

Comments


bottom of page