Naši gimnazijalci na TutinFestu

Dana 14.06. i 15.06, održava se festival nauke u Tutinu pod nazivom "TutinFest". Pored učesnika iz regiona tu su i učenici naše škole.

Oni su predstavljali fiziku, elektrotehniku i optiku na svom štandu. Pored Teslinog transformatora koji je posetiocima bio najzanimljiviji oni su prikazali i maketu naselja i dalekovoda, električnog auta koji radi na principu vazdušnog pogona, zatim princip funkcionisanja oka i teleskopa, kao i ucrtavanje imena i inicijala posetioca putem zagrevanja cikasove žice pri određenom naponu.

Želimo im puno uspeha u nastavku, kako školovanja tako i karijere, i da i dalje predstavljaju Gimnaziju u najlepšem mogućem svetlu, kakva ona i jeste.