Osvojeno mesto na Državnom takmičenju iz matematike A kategorije

12.3.2022 u Beogradu je održano Državno takmičenje iz matematike A kategorija(takmičenje matematičkih gimnazija i još po nekih zaslužnih).

U konkurenciji najboljih matematičara koje ova država ima,Dino Žunić je osvojio 47 bodova i dobio lll nagradu.

Po našim saznanjima Dino Žunić je prvi učenik u istoriji Novog Pazara koji se takmičio na ovom nivou i ovakvoj konkurenciji.

Nagrada je posebno vredna ako se ima u vidu da su se takmičili sve sami šampioni i olimpijci.

Ovim se Dinova takmičarska karijera u srednjoj školi završava.Njegov bilans su,osim ove,još tri ll nagrade u B kategoriji i lll nagrada na međunarodnom Integral kupu.Zadovoljstvo svih nastavnika škole je bilo raditi s njim četiri godine.

Počastvovani smo što je Dino učenik naše škole.Ostvarenim rezultatima na takmičenjima Dino je obezbedio upis na željeni fakultet.

Čestitke njemu, njegovim roditeljima i mentoru.