top of page

Ugledni čas iz biologije, organizatora prof. Jelene Kaličanin, sa odjeljenjem III-8.

Dana, 08.12.2022. godine održan je ugledni čas iz biologije na temu "Izolacija DNK iz biljnih materijala". Aktivnosti na uglednom času biologije su osmišljene tako da uključe učenike odjeljenja III-8 u aktivnost. Profesorica je osmislila čas zajedno sa učenicima tako što im je zadala da sami istraže i pronađu teme vezane za sadržaje koje obrađuju na času, urade panoe, i pripreme nastavna sredstva. Čas je optimalno podijeljen i na kreativan način osmišljen da razvija misaonu aktivnost kod učenika. Profesorica je izvršila saznajnu, kognitivnu pripremu za čas uvodeći učenike u obradu nove nastavne jedinice. Kako ona navodi, odjeljenje svakog časa ima inovativne ideje i kompetentni su u onome što rade. Na osnovu evaluacije časa, pedagoška služba je ocijenila čas kao uspješan i priložila pohvale njegovom organizatoru.
242 views0 comments

Recent Posts

See All

Пријавa за пријемни испит

Поштовани, У складу са Календаром активности за спровођење завршног испита, пријемног испита и уписа ученика у средњу школу за школску 2024/2025. годину, у периоду од 15. до 22. априла ће се вршити п

Comments


bottom of page