top of page

Akcija hranjenja ptica

Updated: Jan 26, 2019

Učenici prvog razreda naše škole, zajedno sa profesorom primenjenih nauka Elvisom Koničaninom, organizovali su akciju hranjenja ptica, koja osim humanog karaktera, za cilj ima buđenje ekološke svesti u društvenoj zajednici, a predstavlja praktični deo nastave.


Gimnazijalci su ovu akciju izvršili na uzvišenju na putu ka manastiru Đurđevi stupovi.

„Došli smo na ideju da na nekom mestu gde hrana pticama nije baš dostupna, posipamo hranu kako bi one lakše došle do nje. Želimo da damo primer kako našim vršnjacima, tako i ostalim sugrađanima, da naše malo nekome znači mnogo”, istakla je učenica Delila Bešić.

Ideja gimnazijalaca naišla je na punu podršku i nastavnika i direktora škole.

Prema rečima profesora, na ovaj način štiti se diverzitet naših ptica.

Učenici su pšenicu posipali u obliku prvog slova iz naziva škole.

Čas u prirodi nastavljen je iščekivanjem dolaska prve ptice, koja je privukla celo jato.

Napisala: Sara Mulić

96 views0 comments

Comments


bottom of page