top of page

Održana tribina o adolescenciji “Proživiš ili preživiš- jedno slovo, a u njemu celi život”

Na tribini u holu novopazarske Gimnazije je prisustvovao veliki broj učenika iz više škola, roditelja i gostiju govorili su psihološkinje Alma Mujagić, Fazila Juković i Emira Kolašinac, kao psihijatar Amir Kajkuš.Cilj ovog predavanja bio je ukazati na to kako neadekvatan odgovor na adolescentne krize i neadekvatna komunikacija s decom mogu doprineti pojavi nepoželjnih oblika ponašanja kod adolescenata.

Kroz razgovore i pitanja prisutni su imali priliku upoznati se sa specifičnostima ove razvojne faze i poželjnim načinima prevladavanja krize koju ona sa sobom nosi, kako bi se spriječile negativne posledice po adolescente.

Organizatorke ove tribine bile su profesorice psihologije iz Gimnazije, Samina Ćorić, Nezrina Nicević i Aida Grišević.
105 views0 comments

Comments


bottom of page