Угледни час српског језика и књижевности наставнице Сање Радовановић одржана је дана 16.01.2019.год као други час у другој смени.где је обрађена наставна јединица  БОРИСАВ СТАНКОВИЋ“НЕЧИСТА КРВ“.

О брађене су следеће наставне теме:

„МОДЕРНА У СРПСКОЈ КЊИЖЕВНОСТИ“

„ЖИВОТ И ДЕЛО БОРИСАВА СТАНКОВИЋА“

„РОМАН НЕЧИСТА КРВ“

„КОМПОЗИЦИЈЕ РОМАНА“

„ПСИХОЛОШКА АНАЛИЗА ЛИКОВА РОМАНА“

„ДРАМСКИ РЕПОРТОАР“

Активности на Угледном часу СРПСКОГ ЈЕЗИКА И КЊИЖЕВНОСТИ  су осмишљени тако да укључе  ученике одељења III-2 у активност. Наставница је осмислила час  заједно са ученицима, тако што им је задала да сами истраже, пронађу теме везане за садржаје које обрађују на часу, ураде прилоге, паное, припреме очигледна наставна средства.Унапред је предвиђена сва активност ученика на часу. Час је оптимално подељен и на креативан начин осмишљен да развија мисаону активност  код ученика.Наставница је извршила сазнајну, когнитивну припрему ученика за час уводећи ученике у обраду нове наставне јединице. Наставница је осмислила час тако да ученике уведе у дубљу анализу дела ,,Борисава  Станковића, кроз припремљену презентацију, тако и кроз питања, аргументе, користећи коментаре ученика.Увела је све присутне у психолошки моменат овог дела кроз припремљени драмски комад , оживела је на тренутак место и време дешавања радње.“Планирано је да час тече у интеракцији ученика, где они воде ток часа подељени по улогама). У обради дела наставница се користила методом усменог излагања, објашњавања, разговора, дискусије, демонстрације,анализе,упоређивања, игровну методу и истраживачку методу. Предвиђено је да на часу  поред педагога, присуствују и стручни наставници из већа страних језика,као и наставници из других области  и остали заинтересовани.

На угледном часу српског језика и књижевности присуствовали су:

Алмаса Фетаховић-педагог,Незрина Ницевић-психолог,Мирсада Халиловић,Амела Хајровић,Белмина Факовић,Елвис Коничанин, Илхана Нишић,Азнаида Фети,Мелина Сагдати,Азра Османлић, Мелида Реброња, Амра Салиховић,Рифат Бихорац, Алма Каришик, Нермин Дражанин, директор.

UGLEDNI ČAS SRPSKOG JEZIKA

Da gramatika nije teška,suvoparna uverili su nas prof.Amra Salihović i učenici odeljenja I-7,29.01.2019.godine  na uglednom času,predstavivši nam na vrlo interesantan način glasovne promene.
Kroz asocijacije uveli su nas u svet morfofonologije.Učenici su bili podeljeni u grupe.Svaka grupa je na kreativan i inovativan način predstavila svoju glasovnu promenu i trudila se da bude originalna i jedinstvena ne samo po sloganima kojim su opisivali već i po svom dres kodu.
Oni su vredno birali reči  kojim će predstaviti svoju grupu jer je tu bio i strogi žiri koji je motrio na takmičare i tačnost i  brzinu njihovih odgovora pomno prateći i kviz znanja iz date oblasti.

Svaki detalj na času je bio do tančina isplaniran.U prilog tome govori i skeč koji nas je nakon takmičarskog dela nasmejao i opustio,podsetivši nas koliko znamo pogrešiti  ukoliko ne poznajemo dovoljno dobro glasovne promene.
Čas je bio kreativan,edukativan, a u prilog tome jesu smajlići na evaluacionim listićima za učenike.
Svoj utisak sa časa podelili su i profesori popunjavajući evaluacione listiće,a  fotografije sa časa prenose radnu i nadasve prijatnu atmosferu,za koju su se postarali prof.Amra Salihović i učenici odeljenja I-7.
Profesorica je koordinirala rad odeljenja tokom celog časa.Maksimalno se potrudila da objasni,dopuni,postavi pitanje,otvori diskusiju,koristeći moderne tehnologije(prezentacija na Smart tv-u).

Času su prisustvovali kolege: školski psiholog Nezrina Nicević,koja je ujedno bila i asistent na času;profesor i pomoćnik direktora Sead Bojadžić ,profesorice srpskog jezika Melida Rebronja, Alma Mučić, Sanja Radovanović  Zejna Biberović,profesorica engleskog jezika Ajlana Ramusović,profesorice francuskog jezika Nuvara Agović i Mukadesa Hodžić.
Cilj časa je u potpunosti ispunio zahteve uglednog časa,ocena je i učenika i profesora.